BETON PARLATMANIN 5 ÖNEMLİ NEDENİ!

Beton Parlatma Yapmanız İçin 5 Önemli Neden

Beton parlatmanın önemini sizlere “Neden Beton Parlatma” adlı blog yazımızda anlatmıştık.
Aşağıdaki linkten bu yazımıza ulaşabilirsiniz.

Neden Beton Parlatma ?

Peki beton parlatma neden bu kadar önemli? Neden son yıllarda firmalar beton parlatma yaptırıyor? Bu soruların cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

İşte beton parlatmanın bu kadar önemli olmasını sağlayan 5 neden!

  1. 1.Kolay Temizlenmesi ve Bakımının Kolay Olması

  2. Beton parlatma uygulanan zemin betonlarında, temizlenmesi oldukça kolaydır. Genellikle sabunlu su veya normal bir sıvı ile rahatça temizlenmesi ve herhangi bir durumda onarılmasının oldukça rahat olması, firmalar tarafından tercih edilmesini önemli ölçüde etkiliyor.

  3. 2.Çevre Dostu

  4. Beton parlatma uygulanan zeminlerde, yüzey kaplama olmadığı gibi beton zeminine kesinlikle herhangi bir zararlı kimyasal madde kullanılmaz. Yapılan aşamalar tamamen özel üretim olan elmas ve ped ürünleri ile tamamlanmaktadır. Bu sebep ile aşırı derecede çevre dostu bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

  5. 3.Maliyet Tasarrufu

  6. Son yıllarda maliyet açısından ciddi tasarruflar sağlayan beton parlatma yöntemi dayanıklılığı sayesinde de daha uzun ömürlü olmaktadır. Beton parlatma sistemi diğer tüm zemin kaplama uygulamalarından daha avantajlı olduğu inkâr edilemez bir gerçek. Düşük maliyetli ve uzun ömürlü parlak betonlarınız olmasını istiyorsanız o zaman tercihiniz Beton Parlatma.

  7. 4.Nefes Kesen Çekicilik

  8. Beton döşemelerini düşündüğünüz zaman çoğu yerde; Fabrikalar, Hastaneler, Okullar, Hava Limanları gri donuk görüntü hayal ederseniz. Şüphesiz “şık” ve “güzel” diyemeyeceğiniz şekilde. Oysaki beton parlatmada bir o kadar “şık” ve bir o kadar “güzel” diyebileceğiniz parlatmalar yapılmakta. Ayrıca renklendirme seçenekleri ile betonunuza renk vererek, daha parlak renkli betonlar elde edebilirsiniz. Böylece daha şık ve güzel betonlar elde edebilirsiniz. Çalışmalarımızdan örnekler görmek için tıklayınız.

  9. 5.En Yüksek Dayanıklılık

  10. Şüphesiz ki beton parlatma uygulamalarının en çok tercih edilmesinin en etkili sebeplerinden bir tanesi uzum ömürlü dayanıklı olmasıdır. Beton parlatma işlemi yüksek dayanıklılık sağlayarak zemin betonlarınızı daha hızlı koruyacaktır.

Bu ve bu özelliklere benzer sebeplerden dolayı artık günümüz teknolojileri ile beton parlatma uygulamaları çok yaygınlaştı. Beton parlatma da kullanılan malzemeler nano teknolojik ürünler olduğu içi hiçbir şekilde üretimin durmasına izin vermez işlem biter bitmez kullanıma açılır.

Sizlerde betonunuza değer katmak için ve daha dayanıklı daha şık betonlar elde etmek için Beton Parlatmayı seçin. Hem zamandan hem maliyetten tasarruf sağlayın.


Atlas 1 Betonunuza değer ve uzun ömür katar!