Çelik Fiber Donatı

BETONFİBER Çelik Teller beton mukavemetini, aşınma direncini, yangın dayanımını artırması ve çatlak oluşumunun engellenmesi amacıyla uzun yıllardır inşaat sektöründe hasır demir yerine kullanılan çelik özellikli malzemelerdir.
BETONFİBER Çelik Teller 1400N/mm2 (M Pa) çekme dayanımı olan, soğuk çekmeli çelik telden ASTM A820 standardına göre üretilmiştir. Özellikle endüstriyel alanlardaki beton zeminler; makinalar ve raflar gibi sabit ağırlıkların yanı sıra araç trafiği gibi hareketli ağırlıklara da maruz kalmaktadır. Bu ağırlıklar altında beton enerjiyi karşılayamadığı ölçüde birleşim noktalarından çatlar. Betonun içerisine homojen olarak dağılmış BETONFİBER çelik teller, betonu daha sinmiş, enerji emme kapasitesi yüksek ve dayanıklı hale getirip çatlamasını önler.
Betonfiber Çelik teller betonda tali donatı görevi gördüğü gibi üç boyutlu donatılandırdığı için betonu sanki bir ağ gibi sararak betona gelecek ağır yük veya darbe de çok dayanım göstererek yükü absorbe eder ve beton parçalanmaz çatlamaz.