NEDEN GLOSSLİTYUM?


Sizlere bir önceki yazımızda GlossLityum Beton Parlatma sistemini açıklamış ve Glosslityum çeşitlerinden bahsetmiştik. İlgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Glosslityum Beton Parlatma Sistemi nedir?
Bu yazımızda ise dayanıklı, çevre dostu, ekonomik, sağlıklı ve estetik duruşlara sahip olan Glosslityum Beton Parlatma modelinin neden kullanılması gerektiğini açıklayacağız.

LEKE DAYANIMI VE DAHA AZ BAKIM

Betonda yoğunlaştırma ve Seal uygulamasıyla gözenekli betonu, boşluklar doldurulmuş bir hale getirerek su, yağ ve diğer sıvıların zemine nüfuz etmesini engeller. Beton parlatma uygulaması yapılmış zeminler kompakt hale gelmiş yapısıyla leke oluşumunu, cilalamayı ortadan kaldırır ve size daha temiz, lekeye dayanımına daha dayanıklı betonlar sunar.

TOZUMAYI ENGELLEME

Sıvı yüzey sertleştirici ve beton parlatma uygulamasıyla boşluksuz bir beton meydana getirildiği için betonda tozumanın oluşmasını engeller. Betonda herhangi bir tozuma oluşturmadığı gibi dayanıklılık direncini de arttırır.

ÇEVRE DOSTU UYGULAMA

Kullanılan kimyasallar VOC değer sınırlamaları içerisinde kalarak, projenin USGBC, LEED ve BREEAM sertifikalarına puan kazandırır. Çevre dostu uygulama olduğu için kesinlikle çevreye herhangi zarar veren bir kimyasal kullanılmaz.

LASTİK İZİ OLUŞUMUNU ENGELLEME

Düzgün olmayan beton zemin, lastiklerin aşınmasına sebebiyet vererek beton yüzeyine yapışmasına neden olur. Beton parlatma sistemi, derzleri ve betonu tesviyeye getirerek bu aşınmayı ortadan kaldırır. Betonlarınız artık daha temiz ve lastik izi oluşumunu engelleyen daha sağlam hale gelir.

YANSIMAYI VE ORTAM AYDINLIĞINI ARTIRMA

Ortam aydınlığının artması enerji maliyetlerini düşürürken zeminlere benzersiz güzellikte estetik bir görüntü kazandırır.

KAYMA DİRENCİNİN ARTMASI

Sıvı yüzey sertleştirici kullanımı, mekanik kazıma ve düzleştirme uygulamalarıyla zeminin sürtünme katsayısını artırmış olacaktır. Beton parlatma, OSHA standardı ASTM C 1028 (kaymazlık) gereksinimlerini betona kazandırır.

ESKİ BETON PERFORMANSINI ARTIRMA

Beton parlatma uygulamasıyla betonun üzerindeki bozuk kısım kazınıp temizlenerek zemini sertleştirir, darbe ve aşınma dayanımını arttırır sizlere daha uzun ömürlü, dayanıklı betonlar elde etmenizi sağlar.

ÜRETİMİN SÜRMESİNİ SAĞLAMA

Kullanılan malzemeler nano teknolojik ürünler olduğundan kuruma ve kürlenme süreleri çok kısadır. Uygulama biter bitmez zemin hemen hizmete sunulabilir.


Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

Bizlere [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı