BETON PARLATMA KULLANIM ALANLARI


Öncelikle Beton Parlatma Nedir? sorusunu cevaplayabiliriz. Beton Parlatma özel yüzey silim makineleri ve elmas taşlarla düzgün olmayan bozuk yüzeyli beton zeminlerin sırasıyla kazıma, honlama ve parlatma basamaklarıyla aşındırılıp C2 ürünleriyle mermer ve granit parlaklığına ulaştırılmasıdır. Beton parlatma kesinlikle bir yüzey kaplama yöntemi değildir, beton zemine çevreye zararlı hiçbir kimyasal uygulanmaz. Bu yüzden tamamen çevre dostu, çok uzun ömürlü ve ekonomik zeminler elde edilir. Beton parlatma geleceğin zemin teknolojisi olarak gösterilmektedir.

MEKANİK SİLİM UYGULAMASI (HUSQVARNA)

Kazıma silim parlatma makineleri tepsi perdah dahi yapılmamış mala perdahlı veya gel beri ile dökülmüş zeminleri Husqvarna PG silim makineleri ile düzeltip istediğiniz parlaklığa kadar getirebilir. Endüstriyel zeminlerin beton yüzeyi üzerinde genellikle çeşitli boyalar, epoksi kaplamalar veya dolgu malzemeleri bulunmaktadır. Betonun üzerinden bu kaplama ve dolgu malzemelerinin Husqvarna PG silim makineleri ile kolaylıkla kaldırılabilir. Eski, yıpranmış, ağır şartlarda kullanılmış yapılarda mevcut zeminleri düzeltmek, lityum silikat sıvı yüzey sertleştirici malzemenin betona nüfuz etmesi için betonun üst kısmını oluşturan şerbet ve bozuk zeminin kazınıp yüzeyin düzeltilmesi silim makineleri ile yapılır ve sonrasında bu slim makinelerinde kullanılan elmaslar değiştirilerek beton zemin ayna parlaklığı seviyesine kadar getirilebilir.

NANO TEKNOLOJİK SIVI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ (CRETE COLORS)

Amerikan Prosoco-C2 Crete Colors firmasının betona nüfuz eden, pompayla püskürtülerek tatbik edilen, betonun üst 8 mm’ye kadar olan iç bölgesinde oluşturduğu kristalize yapı ile betonu sırlar, yoğunlaştırır ve 20 yıla kadar tozumayan, %500’e kadar yüzeyin aşınma dayanımını arttıran zeminler elde etmemizi sağlar. İçeriğinde bulundurduğu yüksek aktivitedeki lityum molekülleri C2 ürünlerinin sektör lideri, en iyi ve en güvenilir markası olmasını sağlamıştır. Sıvı yüzey sertleştiriciler haricinde betona nüfuz eden transparan beton boyaları C2 Tint, yüzeyi kimyasal ve yağlara karışı koruyan C2 Ultra Seal ve C2 Protector gibi ürünler ile beton yüzeyleri tam koruma altına alarak yapılan beton parlatma uygulamasını ilk günkü hali gibi kullanmanıza yardımcı olur.

BETON PARLATMA SİSTEMLERİ VE KULLANIM ALANLARI

• Hiperfloor Sistem
• Endüstriyel Sistem
• Otomotiv Sektörü
• Otopark Zemin Sistemi
• Renkli Beton Parlatma Sistemi
• Mağazalarda Beton Parlatma Sistemi
• Eğitim Kurumlarında Beton Parlatma
• Ofis Mekanlarında Beton Parlatma


Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

Bizlere [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı