C2 SEAL İLE UV IŞINLARINA KARŞI BETONUNUZU KORUYUN

Bu yazımızda sizlere UV ışını nedir ve betona nasıl zarar verir? UV ışınından betonumuzu nasıl korururuz gibi sorulara cevap vereceğiz.

UV Işığı Nedir

UV ışınları aslında ışık değil bir radyasyondur. UV radyasyonun en büyük kaynağı bizim uzay sistemimizde bulunan güneştir. Beyaz ışık ve radyasyonun her ikisi elektromanyetik dalgalardan oluşmaktadır. Fakat ışık bizim algılayabildiğimiz bir şeydir Radyasyon ise dalga boyu spektrumunun görünmez kısmıdır ve kızılötesi, X ışınları, mikrodalgalar ve UV ışınları içerir.

Betona UV Işını Nasıl Etki Eder?

Beton, duvar veya her türlü beton yüzeyi UV ışınlarından zarar görür. Ahşap yapılardaki kadar hızlı fark edilmeyen UV ışının betona zaman içerisinde oldukça ciddi zararları ve yeni maliyetlere sebep olmaktadır. Beton işlem görmeden bırakılır ise, beton zeminlerde UV ışınlarından dolayı betonun içindeki polimerleri ve diğer bağ zincirlerini parçalayarak zaman içinde zayıflatır. Bir süre sonra betonda belirgin bir toz tabakası oluşmasına neden olur. Aynı zaman diliminde gerekli önlemler alınmaz ise yapıda önemli ölçüde zayıflama meydana gelir ve beton üzerinde çatlamalara ve daha ciddi hasarlara yol açmaktadır.

Beton yüzeyindeki pigmentler veya renkler UV ışınları sebebi ile bozularak renk solmasına ve soluk bir şekilde görünmesine neden olur. UV ışınları betonununuz ömrünü kısaltan zararlı bir radyasyondur.

BETON YÜZEYLERDE UV IŞINLARINA KARŞI EN ETKİLİ KORUMA C2 SEAL

Ahşap yapılarda olduğu gibi, en iyi beton yapılarda bile savunmasız olduğu sürece UV ışınlarına maruz kalarak yukarıdaki problemlere sebep olacaktır. UV ışınlarından betonu korumak için en etkili yöntem olan, konusunda uzmanlaşmış UV ışınlarını engelleyen Crete Colors ürünü C2 Seal’dir.

C2 Seal ürünü UV ışınlarına karşı etkili çözüm ürettiği gibi sudan, kimyasaldan veya abrasyondan oluşan hasara karşıda büyük koruma sağlamaktadır. Ayrıca ışık yansımasını arttırarak renk bütünlüğünü korur ve muhafaza eder. Bu sayede uzun ömürlü ve soluk olmayan kaliteli betonlara sahip olursunuz

Diğer ürünlerimiz hakkında bilgi almak için sayfamıza buradan erişebilirsiniz.

Bizlere [email protected] mail adresimizden ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı